SIKÇA SORULAN SORULAR

Web Hosting

Web Hosting Nedir? (Yeni Başlayanlar İçin)

Web sitenizin daima yayında ve erişilebilir olabilmesi için onu barındırmanızı sağlayacak bir hosting hizmetine ihtiyacınız var. Evde kullandığımız bilgisayar ve bağlantılar, web sitenizi herkes için erişilebilir kılmaya yeterli değil ne yazık ki. Belki de kendi sunucunuzu ve çok güçlü bir internet bağlantısını alacak kadar bütçeniz vardır ancak inanın bu iyi bir fikir değil; çok pahalıya patlar! Bu nedenle en iyi seçenek bir hosting hizmetinden faydalanmak. Hosting şirketleri, müşterilerinin web sitelerini kendi sunucularında barındırıyor ve bu sunucular da Veri İşlem Merkezlerinde (CPD) yer alıyor. Bunlar, en gelişmiş güvenlik sistemlerinin yanı sıra (hem donanım, hem de yazılım olarak) sürekli ve güvenli internet bağlantılarına da sahip olan oluşumlar.

Hostingi Domaine Nasıl Bağlayabilirim?

Hostinginizi alan adınıza bağlamak konusunda zorluk yaşıyorsanız. Teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz web sitenizi DNS ayarları bölümünden Turhost dnslerini ya da kendinize özel nsleri girebilirsiniz.

Web Hosting Nasıl Çalışır?

Web sitelerinin internette yayınlanmasını sağlayan web hosting; sunucu denen özel bilgisayarlar üzerinde, sitenizdeki yazı ve görseller gibi tüm verilerin depolanması için gereken alanı kiralamanız anlamına gelir. Sunucu, web sitenizin adresini tarayıcıya giren ziyaretçiye, içeriğinizin aktarılabilmesi için çalışır.

cPanel Nedir?

Dünyanın bir numaralı kontrol paneli cPanel'dir.

Diğer

VDS Sunucumda Web Sunucu oluşturabilir miyim?

Tabi ki, Her VDS sunucu size ücretsiz Plesk kontrol paneli veya opsiyonel cPanel kontrol paneli ile birlikte gelmektedir. Sunucunuzda otomatik olarak Linux tarafında Apache Web Sunucu veya Litespeed Web Sunucu kurulu gelecektir. Windows tarafında da IIS Web Sunucu kullanıma hazır durumdadır. Dilerseniz aynı zamanda sunucunuzu MySQL VDS Sunucu, Wordpress VDS Sunucu veya MSSQL VDS sunucu gibi uygulama sunucuları haline de getirebilirsiniz. Gerçek bir uygulama sunucusuna en hızlı şekilde sahip olursunuz.

VDS Sunucuma kaç adet IP alabilirim?

Her VDS Sunucu için opsiyonel olarak maksimum 32 adet IP adresi atayabilirsiniz.

VDS teknolojisi olarak hangi sanallaştırma yazılımını kullanmaktasınız?

Tüm Bulut altyapılarında KVM ile sanallaştırma gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede tüm Virtual Dedicated Server lar arasında tam bir izolasyon sağlanmakta ve sunucu kaynakları %100 olarak sunucular arasında paylaştırılabilmektedir. Bir tür size özel sunucu bilgisayar tanımlanmaktadır.

Ücret İade İşlemleri

Ücret iadesi alabilmeniz için alacağınız tutarın en düşük 35 TL olması gerekmektedir.( Kesintiler Hariç) Kesintiler ise, işlem ücretleridir. Harici bir kesinti uygulanmamaktadır. Alan adlarında herhangi bir iade işlemi sağlanmamaktadır. İade talebinizi faturanız oluşturulduktan 14 saat sonra yapmanız gerekiyor. İşlem açıklamanız gerekli bulunur ise ödemeniz size geri yansıtılacaktır.

Alan Adım Yok Ne Yapmalıyım?

Bir alan adınız yok ise müşteri paneliniz üzerinden ücretsiz yeni bir alan adı kaydı yapabilirsiniz.

Her Plan İçin Aradaki Fark Nedir?

Ürün/Hizmet Kategorilerine göre değişkenlik gösterir. Örnek vermek gerekirse, Web Hosting için kullanım süresi farkı vardır. TS3 için slot ve yönetim farkı vardır. VDS Sunucu için ise özellik farkı vardır.